Rexona – Nezradí tě! … Vážně?

Přesně toto tvrdí známý claim Rexony. Je tomu ale opravdu tak, jak tento slogan říká? V nejnovější reklamní kampani nás Rexona vyzývá k tomu, abychom to vyzkoušeli sami a přesvědčili se o pravdivosti tohoto tvrzení na vlastní kůži. Vy už ale nic testovat nemusíte, udělala jsem to za Vás.

Po tom, co jsem shlédla reklamní slot v televizi, dostal se mi do ruky i letáček s testovacími proužky, které byly v reklamě použity. Normálně bych asi neztrácela čas testováním něčeho takového, ale zarazil mě citelný rozdíl mezi reklamou a tím, co stálo v letáku, který jsem držela v ruce.

V televizní reklamě se jasně říká, cituji:

„Po koupeli aplikujte nový antiperspirant Rexona na jedno podpaží a běžný deodorant na to druhé a večer použijte tyto dva testovací proužky. Podpaží ošetřené běžným deodorantem je vlhké od potu, zatímco Rexona udrží druhé podpaží sušší a svěží.“

(originál k nahlédnutí na www.youtube.com/watch?v=gNy80TMtnt8)

Na listu papíru s přibalenými proužky stálo něco jiného. Začátek návodu je stejný, ale v druhém kroku je jasně napsáno, opět cituji doslova: „Na PRAVÉ podpaží antiperspirant nepoužijte.“

Ptala jsem se sama sebe proč? Co je důvodem, že se televizní reklama a zkušební reklamní leták od sebe takto liší? Bojí se snad Rexona toho, že proti jinému antiperspirantu by neobstála tak dobře a spoléhá na to, že si lidé nevšimnou dvojí verze návodu?

Chtěla jsem získat odpověď pro sebe i pro Vás, proto jsem se vydala do obchodu a koupila tam dva deodoranty místo jednoho. K testovanému antiperspirantu Rexony jsem vybrala druhý, který běžně používám, od značky Adidas.

Vzhledem k omezenému počtu testovacích proužků jsem se rozhodla svůj test uskutečnit ve dvou krocích:

  1. Test dvou zmíněných antiperspirantů za normálního dne
  2. Test Rexona versus Adidas při dni se zvýšenou tělesnou aktivitou

Teď něco více k jednotlivým testům.

1. Test

Podle letákového návodu jsem nanesla po ranní sprše na levé podpaží antiperspirant Rexona a podle televizního návodu na druhé deodorant jiné značky, v mém případě Adidas.

Čekal mě normální den, sobota, jakých máme my ženy spoustu. Nějaký ten drobnější úklid domácnosti, vaření oběda a večeře pro mě a mého přítele, mezitím trocha odpočinku u dobrého seriálu a také něco málo z nezbytné práce u počítače, večer po jídle pak umytí nádobí za celý den a poté krátká procházka po městě spojená s návštěvou kavárny.

Jak test dopadl, můžete vidět na fotce.


Testovací proužky, Rexona a Addidas

Podpaží ošetřené deodorantem Adidas (vpravo) bylo sušší oproti tomu, na které byla použita Rexona (vlevo).

Když pak proužky srovnáme s ukazatelem pocení na letáčku, tak dojdeme k závěru, že – se i přes drobný rozdíl – testovací proužek přisoudil oběma antiperspirantům na této stupnici stejnou úroveň a tou je „Lehké pocení“.

Test pocení

2. Test

Stejný postup jako včera, pouze náplň dne poněkud odlišná. Neděle. Rozhodně ale nebylo v plánu nic nedělat a lenošit, ba naopak. Hned po sprše a aplikaci antiperspirantu jsem se vydala běhat. Po návratu mě čekalo opět vaření oběda následované velkým úklidem a tapetováním. Pak jsem si dala večeři, vyřídila nějaké nutnosti u počítače a vydala se na další tři kolečka na běžeckou dráhu. Zkrátka aktivní den, ideální pro test s proužky, který jsem si udělala krátce po tom, co jsem se vrátila z běhání.

Večer pak po provedení testu se proužky ocitaly úplně jinde na ukazateli pocení. Oba antiperspiranty dostaly pořádně zabrat.


Testovací proužky, Rexona a Addidas

Podpaží ošetřené deodorantem Adidas (vpravo) bylo sušší oproti tomu, na které byla použita Rexona (vlevo).

Testovací proužek se na stupnici shodoval s hodnocením „Silné pocení“.

Tak to by byly objektivní výsledky testu. A nyní ty méně objektivní, leč neméně podstatné. Až půjdu příště do drogerie pro deodorant, koupím si spíš Rexonu než po Adidas. Test s proužky ukázal, že Adidas je přeci jen o něco spolehlivější a účinnější, ale jsou tu i jiná hlediska hodnocení.

Kdybych žádné testovací proužky neměla, tak upřímně říkám, že bych rozdíl nepoznala. A když si to vezmeme do důsledků, tak i s proužky sice Rexona byla o něco horší, ale určitě ne nijak výrazně. Z obou deodorantů jsem měla dobré pocity. Proto při rozhodování v krámě, když není citelný rozdíl v kvalitě, tak sáhnu zkrátka po tom levnějším, a to je Rexona.

Jitka Ládrová

Mé jméno je Jitka Ládrová. Je mi 20 let a studuju na ekonomické fakultě Technické univerzitě v Liberci obor Manažerská informatika. Číst dále